HobiTanıtım

Kablosuz Hoparlör Sony SRS-X11 Küçük Boyut, Güçlü Ses

equalizerSayfa Görüntülenme: 783

Paylaşın

Herkese Merhabalar;

Harici küçük çaplı hoparlörleri farklı alanlarda kullanmayı seviyorum, son zamanlara kadar kablo ile idare ediyorduk ta ki bu gılıksızı alana kadar. Araştırmalarım sonucu ve uzun yıllar sony marka ürünleri kullanmamdan ötürü, satışı yapılan mağazalarda ürünü test etme imkanı buldum. Daha sonra çıkan sesin kalitesine hayran kalarak bu küçük küb’ü aldım. Öncesinde bu kadar küçük bir küp’ten kaliteli bir ses çıkar mı diye tereddütlerim olmuştu. Showroom’daki teşhir ürünü sonuna kadar inceledikten sonra N11‘den uygun fiyat’a ürünü bulup siparişini verdim.

Hoparlör elime geçtikten sonra kullanmaya başladım. Öncelikle aldığınızda bataryasında şarj varsa şarjını bitirin tam şarj yapılmamıştır çünki, sonra tam şarj yapın bir kaç kere uzun vadeli batarya kullanımı için. Power butonuna bastıktan sonra eşleştirme yapacağınız cihazınızdan bluetooth kullanarak cihazı seçin. Veya nfc ile eşleştirin bağlantıyı kurdurun. Otomatik tanımlama ile anında eşleşiyor zaten Sony.

Cep tel ile eşitledikten sonra hem teldeki aramalarınızı yapabiliyor hemde istediğiniz oyun,video, mp3 vs dışa aktarımlı sesleri bu hoparlörden dinleyebiliyorsunuz. Ve dahili mikrofon sayesinde telefon görüşmelerinizi bu küçük hoparlör vasıtasıyla gerçekleştirebiliyorsunuz. Güzel bir yanı da toplantı salonunda konferans görüşmesi yaparsanız çok kaliteli bir görüşme gerçekleştiriyorsunuz.

Yine toplantılarda sunumunuz var ise video veya müzik ile ilgili bir çalışmanızı sıkıntısız yayınlayabilirsiniz. 50 Metrekare gibi bir yerde tatminkâr bir ses seviyesi var. Son ses seviyesine getirseniz dahi bozulma olmadan çok güzel dinleyebilirsiniz.
Ofisinizde veya evinizde kendi zevk ve tercihinize göre bulunduğunuz ortamda stereo çıktı için küplerden 2 adet alarak güzel bir ses ambiyansı yaratabilirsiniz. Şahsen eşleştirilmiş 2 küpte kendinden watt’ça üstün bir çok hoparlöre kafa tutacak çıkışa sahip olmuş oluyor. Tek bir küpte 10w çıkış bile sizi şaşırtabiliyor. Yan taraflarında bulunan bas ise müziklerdeki etkiyi hissedebiliyorsunuz, Sony buna “İkili pasif radyatör, hoparlörün şaşırtıcı küçük tasarımına rağmen derin, rezonant bas üretir” diyor.

Hoparlörün arka tarafında add boton var bu tuşla çoklu hoparlör bağlabiliyorsunuz, aynı zamanda Reset butonu, Analog In ve Dc In 5v girişi bulunuyor. Audio ın ile kablonuzla istediğiniz cihazı bağlayabilirsiniz. Dc ın girişiylede usb’den şarj edebiliyorsunuz.

Cihazın elde tutuşu, ufak görünüşü ile kolay taşımacılığı ile istediğiniz her yerde kullanım sağlıyor. Malzeme yapısı olarak 3 tarafı metal hoparlör ızgarası bulunmakta. Yapı itibari ile yumuşak bir plastik maddeden üretilmiş, siyah kasa çizgileri ise sert kaplamalı. Altında ise zeminlerden kaymaması için kare şeklinde plastik bir kenar malzemesi var.
Ön tarafından bakıldığında alt kısımda 3 tane ışık var bunlar çift hoparlör kullandığınızda sağ sol ışığı ve bluetoohtla bağladığınız ise bu bağlantı ışığı yanıyor. Arkasında ise de şarja taktığınızda şarj uyarısı ışığı yer alıyor.

Kutu içeriğinden silikon el tutmacı var, geçme köprüsüne bağladığınızda istediğiniz yere asabilir veya taşıyabilirsiniz.
Hoparlörü beğendiyseniz eğer 5 adet rengi ile satılıyor.

Bu küçük küp’ün ses çıkışını vaktim olduğunda video çekerek bu incelemeye eklemeyi düşünüyorum. Bu cihazı pek kullanan yok sanırım.
Şimdilik bu kadar, yakın zamanda Logitech Mx serisi mouse incelemelerim olacak, tekrar ziyaret etmenizi tavsiye ederim.
Bu ufaklıkla ilgili sorularınız olursa çekinmeden sorabilirsiniz, cevaplamaya çalışırım. 😉

 

Logitech MX Anywhere 2 Kablosuz Mouse
Sony SRF-18 Taşınabilir Radyo ve Harici Stereo Hoparlör
Herhangi bir sonuç bulunamadı.

Gezinirken Dinlenin

Son Eklenenler