GenelTanıtım

Sony SRF-18 Taşınabilir Radyo ve Harici Stereo Hoparlör

equalizerSayfa Görüntülenme: 1K

Paylaşın

Herkese Merhabalar;

Sony’nin kompakt el radyoları ülkemizde çok meşhurdur, hatta bu modellerin fanatikleri vardır, bir tane ile yetinmez koleksiyonunu yaparlar. Yanı başında, mutfak’ta, banyo’da, uyuklamaya yakın göbek üstünde 🙂 bazen masa’da iş yaparken, hatta dışar’da gezme’de tozma’da zamanın eskitemediği portatif el radyolarını herkes kullanmıştır ve kullanmaya da devam ediyordur.
Benimde rahmeti babamdan kalma bir nostaljiyi devam ettiriyorum. Kendisi göbeği üstüne radyoyu koyar akşamları uzanırken maç veya müzik dinlerdi. Sabahları ise erken kalktığında haberler bültenlerini dinler sonra bir kenara bırakır işlerine dalardı. El radyosu denen cihazı büyüklerimizden görerek sevmeye başladık. Taşınabilirliği sayesinde her yere götürülmesi, kesintisiz radyo kanallarının dinlenmesi, pili bitse dahi yedek pillerin takılmasıyla eğlencenin sürmesi gibi bir çok hayatın içine girmiştir bu portatif el radyoları.

Sony markası walkmen serisi ile kaset çalar veya cd çalar ile taşınabilir cihazlara radyonun olması tüketiciler tarafından daha çok talep edilen bir ürün gamı olmuştur. Radyo bazı insanların vazgeçilmezi hayatlarından çıkartamadıkları, yalnızlıklarını bir nebze telafi edebilen bir cihaz.
Bende her zaman portatif cihazlara olan ilgin ve merakımdan ötürü bu modeli severek aldım.

Ülkemizde Sony center’lar da siyah modeli satışa sunulmakta. Fiyatı 90-110 tl arası değişmekte. Ürün kutu içeriği olarak ses bağlantı kablosu, garanti belgesi ve kullanım kılavuzu çıkmakta.
El Radyo’sunun plastik alaşımı gayet güzel elde duruşu kaliteli bir his yarattırıyor. Üst kısmında Fm/Am itmeli tuşu ve “Tune” Kanal frekansı akord ayar ışığı bulunmakta. Yine Fm/Am kanal frekansları ile Fm kanallarını çevirme tekeri ile fm kanallarında gezinti yapıyorsunuz. Bildiğiniz gibi farklı bir birşey yok herkesin bildiği bir özellik.

Ön hoparlör olarak 80 mW + 80 mW stereo güç çıkışı var. 2 AA pille çalışan Sony Srf-18 Duracell pil ile ayları alan bir kullanım ömrü sunuyor. Radyonun sol tarafında ses ayarı, ses jak çıkışı ve kulaklık çıkışı bulunmakta, sağ tarafında ise radyo açma kapama, ses giriş jakı ve el askılığını takacak ufak bir köprü yer alıyor. Mp3 çalarınız veya farklı müzik çalan bir aletiniz var ise “Harici Hoparlör” özelliği sayesinde müzik çalarınızdaki müziği stereo modda çalma olanağı sağlıyor.

Denemelerimde mp3 çalar ve cep tel’i jakla bağladığımda hoparlörün en yüksek ses seviyelerine çıkarttığımda tatmin edici bir ses performansı sağlıyor. Ön yüzeyinin delikli ses çıkış kanalları olması daha net müzik dinleme olanağı sağlıyor.

Radyo dinleme performansında ise; bulunduğum bölgeden mi kaynaklanıyor bilemiyorum, frekans kaymaları yaşatıyor ve bazen sinir bozucu frekans cızırdamalarıyla ve yön bulma arayışı ile sabırları saydırıyor 🙂 Antenin yönünü ve konumunu ayarladığınızda fm radyo dinlemesi gayet güzel oluyor. Bazı alanlarda anteni açmanıza gerek kalmadan güzel radyo fm kanallarını dinleyebiliyorsunuz.

Ufak bir video çekmek isterdim ama ürün fotoğraf çekimiyle yetinebildim, işlerimin yoğunlundan dolayı.
Ürün f/p olarak gayet tatmin edici. El radyosunun haricinde, harici hoparlör olarak kullanmanızda ayrı bir zevkli özellik.
Nostaljiyi arayanlara yada el radyolarının hastalarına tavsiye edilir memnun kalacaklarına eminim.

Yakın zamanda farklı incelemelerim olacak beni takip edebilirsiniz ayda bir 😀 Anca içerik çıkartabiliyorum yoğunluktan.

Sony Srf-18 El Radyosu İzlenimlerim:

Sony Srf-18 El Radyosu Teknik Özellikleri :

Radyo
Dijital radyo YOK
Analog radyo VAR
FM Bandı VAR, Stereo
AM Bandı VAR, Mono

Konnektörler

Ses girişi VAR, dijital ortam oynatıcısıyla oynatmak için
Kulaklık jakı VAR
Ses çıkışı VAR

Genel Veriler

Güç gereksinimi Kuru piller
Pil tipi 2 x AA
Pil ömrü (s) 50’nin üzerinde (eğer pil alkalinse)
Otomatik kapatma YOK
Hoparlör sistemi Stereo
Güç çıkışı 80 mW + 80 mW
Hoparlör boyutu (mm) φ 36 x 2

Boyutlar

Genişlik (mm) 155,4
Yükseklik (mm) 80,3
Derinlik (mm) 34,2
Ağırlık (g) 198 g. Piller dahil

Birlikte Veriler Aksesuarlar

1 ses bağlantı kablosu Stereo mini – Stereo mini jak
Kablosuz Hoparlör Sony SRS-X11 Küçük Boyut, Güçlü Ses
Led Lenser L7 El Feneri İnceleme
Herhangi bir sonuç bulunamadı.

Gezinirken Dinlenin

Son Eklenenler