GenelHobiLed LenserTanıtım

Led Lenser L7 El Feneri İnceleme

equalizerSayfa Görüntülenme: 1K

Paylaşın

 

Herkese Merhabalar,

Led lenser A3 el fenerinin tanıtımından sonra sıra Led Lenser’ın L Serisinden olan L7 Polikarbonat alaşımlı el fenerini inceliyorum.

Ürünü satın aldığınızda ilk olarak kutunun ön tarafındaki fenerin test butonu dikkat çekiyor. Bu butona basarak ışık test’i yapabiliyorsunuz. Cihazın kutu içeriğinde 3 x AAA Duracell pil ve aynı zamanda fenerin içindeki pil şarjöründe yine 3 adet duracell pil takılı olarak karışımıza çıkıyor. Ayrıca taşıma bilekliği, led lenser markasının diğer serilerindeki ürünlerin ve aksesuarlarının mini tanıtım kitaçığı ile kullanım kılavuzu yer alıyor.

Feneri elimize aldığımızda kaliteli bir yapı hissi yaşatıyor. Fenerin gövde yapısı polikarbonat malzemeyle yapıldığı içinde ayrıca hafiflik hissi sağlıyor. Zaten Led Lenser L serisi’ni hafif siklet olarak adlandırıyor. Kendi segmentindeki diğer fener markalarından daha yüksek lümen gücüne sahip olan led lenser l7 rakiplerine oranla iyi bir aydınlatma performansı sunuyor. Elinize aldığınızda rahatlıkla tek elle kullanabilir bir yapıyada sahip. Hafifliği ve taşınabilirliği gayet iyi. Malzeme yapısının kalitesiyle’de elde şık bir görüntü sergiliyor.

Led Lenser L7 Polikarbonat bir malzeme ile yapıldığı için kullanımda aşırı sıcak-soğuk hava koşullarında, darbe ve toz’a karşı dayanıklılığı arttırıyor.Gövdesinin tırtıklı yapısıyla da eldeki tutuşu arttırıyor.

L7 modeli dünyanın en iyi reflektör sistemlerinden biri olan Gelişmiş Odaklanma Sistemi (Advanced Focus System AFS) ile donatılmış. Ön mercek başlığını çevirerek zoom özelliğini kullanabiliyorsunuz. Fenerin arka pil kapağında açma kapama düğmesi mevcut, yumuşak plastik dokusu aç-kapa hareketi ile parmakta kaydırmayan bir tutuş sergiliyor.

Günlük kullanımda rahatça kullanabileceğiniz bir model. Hobi ve outdoor tarzı kullanımlarda da sizi üzmeyecek bir fener. Şahsi düşüncem ise kapalı veya açık alan güvenlik görevlilerinin bile işini rahatlıkla görebileceği f/p yapısında alınabilirliği yüksek bir fener.

Gece performansı denemelerimde ise beklenen lümen değerini iyi yansıtıyor. Bu fiyat aralığında daha fazlasını beklememek gerek.
Yapmış olduğum karanlık açık alan denemelerinde 100m’lik bir alanı iyi aydınlattığını test ettim. Çevre aydınlatmaların sokak lambaların etkisinide düşünürsek gayet yeterli bir aydınlatma sağladı.Kapalı alanda ise şuan bir deneme yapamadım.
Aynı zamanda batarya testinide şuan gerçekleştiremedim.Ürün verilerinde her ne kadar 42 saat aydınlatma süresi yazsa da kullandığı enerjiyi uzun vadede test etmek gerekiyor.

Yakın zamanda led lenser marka fener modellerinin belirli bir metrajda kapalı alan aydınlatma ve focus aralığının testini yapıp alacak olanlara daha iyi fikir vermesi açısından fotoğraflayıp paylaşmayı planlıyorum.

Şuan için kendi çalışma tempomdan anca vakit ayırabildiğim kadarı ile kutu açılış incelemelerini ara ara yapıyorum.

Çok yakında bu incelemiş olduğum led lenser fener modellerinin web sayfam üzerinden de satışının olacağının haberini vereyim.
Bir başka led lenser fenerlerinin tanıtımında görüşmek üzere…

 

Led Lenser L7 Led El Feneri Teknik Özellikleri :

Led : High End Power LED
Uzunluk :  133 mm
Ağırlık :  135 gram
Işık akımı :  115 lümen
Pil :  3 adet AAA
Enerji tankı  5,4 Wh
Aydınlatma süresi :  42 saat
Aydınlatma mesafesi   :  225 metre
Paket içeriği   :  Fener, Bilek ipi, 2 set AAA Pil, Kullanma Kılavuzu

 

  • Kutu içeriğinden çıkan AAA pilleri şarjlı değil!

Led Lenser A7 El Feneri İzlenimlerim:

 

Sony SRF-18 Taşınabilir Radyo ve Harici Stereo Hoparlör
Sony FDR-X1000V Action Cam / Aksiyon Kamerası Kutu Açma
Herhangi bir sonuç bulunamadı.

Gezinirken Dinlenin

Son Eklenenler